علائم آخرالزمان (قسمت هشتم)

امام علی علیه السلام می فرماید: در دین قیاس مکنید چرا که در دین چیزهایی هستند که قابل مقایسه نیستند، و بزودی مردمانی خواهند آمد که اهل قیاس هستند، پس آنان دشمنان دین هستند، و اول شخصی که قیاس کرد ابلیس بود (چرا که خود را با آدم مقایسه کرد) و بپرهیزید از مجادله و نزاع، چرا که باعث شک در اعتقادات می شود و هر کس از فرمان ما تخلف کند هلاک می شود. (خصال، ج 2، ص 614)

امام علی علیه السلام می فرماید: بزودی بر مردم زمانی بیاید که کارهای دینی بر عکس شده و به ضد خودشان تبدیل می شوند. (شرح نهج البلاغه، ج 7، ص 113)

امام علی علیه السلام می فرماید: بعد از من برای شما روزگاری می آید که چیزی پوشیده تر از حق، و آشکارتر از باطل، و بیشتر از دروغ گفتن به خدا و رسولش نباشد و در نزد مردم آن زمان کالایی بی مصرف تر از قرآن نخواهد بود (در حالی) که از روی حق و راستی خوانده می شود و کالایی رایج تر و گران تر از قرآن نیست که در معانی آن (از روی سلیقه های شخصی و با اهداف باطل) تحریف و تغییر ایجاد می شود، و در شهرها چیزی زشت تر از کار شایسته و زیباتر از کار بد نباشد. (بحار، ج 34، ص 232، نهج البلاغه (فیض) خطبه 147، ص 447، الکافی، ج 8، ص 386 و شرح ابن ابی الحدید، ج 9، ص 104)

شادی ارواح طیبه شهدا و امام خمینی (ره) فاتحه مع الصلوات

/ 2 نظر / 7 بازدید
مجنون الطلاییه

سلام با چندتا عکس از جنازه ی شهیدی که پس از سیزده سال سالم کشف شد به روزم. منتظر نظر خوب شما هستم.

مهدی

خدا به ما کمک کنه که از فتنه های آخر الزمان در امان باشیم... سلام دوست عزیز... با پست (آیه ی مهر) به روزم...نظر یادتون نره[گل]