علائم آخرالزمان (قسمت هفتم)

بر کنار است او را به فتنه بازگردانند، و هر کس از فتنه عقب مانده او را به فتنه ها می کشانند، خداوند پاک و منزه می فرماید: «به خودم سوگند، به آنان فتنه ای بگمارم که انسان شکیبا را در آن سرگردان رها کنم و (خداوند) چنین کرده است و ما از خدا می خواهیم که از لغزشِ غفلت ها درگذرد». (نهج البلاغه، (فیض) حکمت 361، ص 1258، بحار، ج 34، ص 320 و شرح ابن ابی الحدید، ج 19، ص 299)

امام علی علیه السلام می فرماید: بر مردم زمانی می رسد که در آن افراد شرور (در کارها) مقدم می شوند و افراد نیکوکار فراموش می گردند (کنار گذارده می شوند) و با شخص مضطر و بیچاره معامله می شود در حالی که پیامبر نهی کردند از معامله با مضطر (یعنی کسی که از روی ناچاری و احتیاج چیزی را بفروشد) و معامله ای که (در آن) فریب و هلاکت باشد و نهی کردند از فروختن میوه ها بر روی درخت قبل از ظاهر شدن میوه ها. پس ای مردم تقوا پیشه کنید بین خودتان صلح و آشتی ایجاد کنید و مرا در اهل بیتم حفظ کنید (و حرمت مرا نگه دارید). (بحار، ج 73، ص 304، عیون الاخبار، ج 2، ص 283، صحیفه الرضا، ص 83 و مستدرک، ج 13، ص 283)

امام علی علیه السلام می فرماید: روزگاری برمردم می آید که کسی در نزد صاحبان قدرت نزدیک نیست مگر سخن چین، و زیرک خوانده نمی شود مگر (انسان) بدکار و دروغگو، و ناتوان نمی شمارند مگر شخص با انصاف و درستکار را، و در آن زمان صدقه و انفاق در راه خدا را غرامت و خسارت می شمارند، و صله ی رحم و رفت و آمد با خویشان را موجب منت می دانند، و عبادت را نوعی برتری بر مردم می پندارند، و در آن زمان حکومت با مشورت زنان، و فرماندهی بچه سالان، و تدبیر خواجگان اداره می شود. (بحار، ج 52، ص 278، مجموعه ورام، ج 2، ص 47، غررالحکم، ص 348، خصائص الائمه، ص 96 و نهج البلاغه (فیض) حکمت 98، ص 1132)

شادی ارواح طیبه شهدا و امام خمینی (ره) فاتحه مع الصلوات

/ 4 نظر / 15 بازدید
بانو

سلام بسیار مفید بود[لبخند] هـمـیـشـه حـرفـی بـزن، کـه بـتـوانی آنـرا بـنـویـسی چـیـزی را بـنـویـس، کـه بـتـوانـی آنـرا امـضـاء کـنـی وچـیـزی را امـضـاء کـن کـه بـتـوانی پـایـش بـایـسـتی " نـاپـلـئـون بـنـاپـارتـــــــ "... اگر مي خواهی پس از مرگ فراموش نشوی ، يا چيزی بنويس كه قابل خواندن باشد، يا كاری بكن كه قابل نوشتن باشد . " بنجامين فرانكلين "

علی

ممنون استفاده کردم

دلتنگ شش گوشه

سلام... خدايا!!! اگر هدايت شدني اند هدايت و اگر هدايت نا شدني اند نابودشان گردان... صورت مهدي فاطمه از ضربات سيلي سرخ شده دارد كبود ميشود... بايد ديه بپردازيم و ديه اش به حرف مولا گوش كردن است... اللهم الرزقنا توفيق شهادت في سبيلك . . . يازهرا oshagholhoseyn.blogfa.com

مجنون الطلاییه

دادم لباس نوکری ام را رفو کنند باشد که دوباره فاطمیه پاره اش کنم سلام؛ایام شهادت مادر تسلیت ببخشید دیر اومدم.ممنون از حضورتون.بازم سر بزنید یا حسین(ع)