علائم آخرالزمان (قسمت دهم)

«و به دنبال او شاهدی از خودش می آید» پس آن شاهد حجت خداوند است که او را بر روی زمین به پا داشته است و به آن ها فهمانده است که کسی مستحق جایگاه پیامبر نیست مگر کسی که در پاکی مانند او باشد، زیرا ممکن نیست برای کسانی که در زمانی از زمان ها کفر و بی دینی به آن ها سرایت کرده و در گمراهی بوده اند، خود را مستحق جایگاه پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم بدانند. (تفسیر نورالثقلین،ج 2،ص 346، بحار،ج 93،ص 116 و احتجاج،ج 1،ص 251)

امام محمد باقر علیه السلام می فرماید: بر مردم زمانی می آید که هر کس که در خانه خود بنشیند (و از فتنه ها بدور باشد) بهترین وضیعت را خواهد داشت. (جامع احادیث الشیعة،ج 14،ص 197، موسوعة احادیث اهل البیت،ج 1،ص 332 و مستدرک،ج 11،ص 388)

امام محمد باقر علیه السلام می فرماید: بر مردم زمانی بیاید که امامشان از آن ها غایب می شود، پس خوشا به حال کسانی که بر امر (و دستورات) ما در آن زمان ثابت بمانند و همانا کمترین ثوابی که از طرف خداوند برای آن هاست این است که خداوند به آنها ندا می دهد، بندگان من به سّر من ایمان آوردید، و به غیب من تصدیق نمودید، پس مژده باد شما را به ثواب نیکو از جانب من، پس شما بندگان و کنیزان واقعی من هستید، از شما قبول می کنم و از شما می گذرم و شما را می آمرزم، و به خاطر شما برای بندگانم باران می فرستم و از آن ها دفع بلا می کنم و اگر شما نبودید بر آن ها عذابم را می فرستادم، جابر گفت: پس گفتم ای پسر رسول خدا پس بهترین کاری که مؤمنین در آن زمان می کنند چیست؟ فرمودند: نگه داشتن زبان و ملازمت خانه. (جواهر السنیة،ص 249، انوار البهیة،ص 370،  بحار،ج 52،ص 145، منتخب الانوار،ص 79، کمال الدین،ج 1،ص 330 و مستدرک السفینة،ج 4،ص 311)

شادی ارواح طیبه شهدا و امام خمینی (ره) فاتحه مع الصلوات

/ 1 نظر / 9 بازدید
علیرضا

روزى حضرت صدّیقه کبرى ، فاطمه زهراء سلام اللّه علیها به محضر مبارک پدر بزرگوار خود، رسول گرامى اسلام صلّلى اللّه علیه و آله وارد شد؛ و اظهار داشت : اى پدر جان ! جزاى آن دسته از مردان و یا زنانى که نماز را سبک مى شمارند، چیست ؟ پیامبر خدا صلوات اللّه علیه فرمود: دخترم ، فاطمه جان ! هرکس نماز را سبک شمارد و به شرائط و دستورات آن بى اعتنائى نماید، خداوند او را به شانزده نوع عقاب ، مجازات مى گرداند: شش نوع آن در دنیا، سه نوع آن موقع مرگ و جان دادن ، سه نوع در قبر و سه نوع دیگر در قیامت آن هنگامى که از قبر بر انگیخته شود خواهد بود.