قبر (قسمت دوم)

1-از نمازش، 2-زکاتش، 3-حجش، 4-روزه اش، 5-و از دوستی ما اهل بیت، پس ولایت از گوشه ای از قبر به چهار مورد دیگر می گوید، هر نقصی که در شما وارد است، اتمام آن بر عهده من است. (ذکری الشیعة فی احکام الشریعة الشهید الاول، ج 1، ص 288، الکافی، ج 3، ص 241 و بحار، ج 21، ص 659)

امام رضا علیه السلام می فرماید: هر کس قبر مؤمنی را زیارت کند و در کنار آن هفت مرتبه انا انزلناه بخواند، خداوند او و صاحب قبر را می آمرزد و کسی که به زیارت قبور می رود باید رو به قبله باشد و دستش را روی قبر قرار دهد، مگر اینکه به زیارت امامی علیه السلام (از امامان دوازده گانه) برود پس در این صورت بر او واجب است که رو به امام علیه السلام و پشت به قبله باشد. (بحار، ج 82، ص 169)

خداوند به موسی علیه السلام وحی کرد: کارهای نیک و خوب را یاد بگیر و به کسانی که نمی دانند یاد بده پس همانا من قبرِ یاددهندگان و یادگیرندگان نیک و خیر را نورانی می کنم تا این که در آن جا وحشت نکنند. (الدعوات، ص 276، مجموعه ورام، ج 2، ص 213 و ارشاد القلوب، ج 1، ص 13)

شادی ارواح طیبه شهدا و امام خمینی (ره) فاتحه مع الصلوات                             

/ 5 نظر / 8 بازدید
ظهور عشق

چو خیالت همه شب مونس شب های من است شرم دارم که شکایت کنم ازتنهایی اللهم عجل لولیک الفرج سلام بزرگوار مثل همیشه عالی استفاده کردم :)

علی

سلام ممنون استفاده کردم

علی

سلام حدیث زیبایی بود با پست نماز قسمت دوم به روزم! خوشحال میشم تشریف بیارید[لبخند]

ظهور عشق

بیت آخر نکند قافیله غافلگیرت آی برخیــــز!که این قافیه "یا قائم" شد....

علی

سلام مطلب نماز قسمت سوم رو گذاشتم اگه دلتون خواست بیاین یا علی