خداوند متعالی چهار چیز را در چهار چیز مخفی کرده است

غضب و سخط خویش را در معصیت و گناهان مخفی کرده است، پس هیچکدام از معاصی و گناهان را کوچک مشمار؛ شاید خشم و غضب خدا در همان معصیت و گناه باشد و تو نمی دانی.

مثال: نگو حالا به این زن نامحرم نگاه می کنم، عیبی ندارد، چیزی نیست. شاید این زن شوهر غیرتی دارد که اگر بفهمد شما به همسرش نگاه کرده ای ناراحت می شود و همین برای تو در روز قیامت گرفتاری دارد که او جلوی تو را می گیرد. پس خیال نکن که نگاه کردن به زن نامحرم، گناه کوچکی است، شاید غضب خدا در همین گناهی باشد که به نظر تو کوچک می آید و تو هم خبر نداری و نمی دانی.

سوم: «وَ أَخْفی إِجابَتَهُ فی دَعْوَتِهِ فَلا تَسْتَصْغِرَنَّ شَیْئاً مِنْ دُعائِهِ فَرُبَّما وافَقَ إِجابَتَهُ وَ أَنْتَ لا تَعْلَمُ»؛ و اجابت را در دعاها مخفی کرده است، پس هیچ یک از دعاها را کوچک مشمار؛ شاید اجابت در همان یک دعا باشد و تو نمی دانی.

چهارم:«وَ أَخْفی وَلِیَّهُ فی عِبادِهِ فَلا تَسْتَصْغِرَنَّ عَبْداً مِنْ عُبَیْدِ اللهِ فَرُبَّما یَکُونُ وَلِیَّهُ وَ أَنْتَ لا تَعْلَمُ»؛ خداوند تبارک و تعالی ولی و دوست خود را در میان بندگانش مخفی کرده است، پس هیچ کدام از بندگان خدا را کوچک مشمار؛ شاید او ولی خدا باشد و تو نمی دانی.

به هیچ کس به نظر حقارت نگاه نکنید؛ شاید همین شخصی که کنار شما نشسته و کسی به او محل هم نمی گذارد، ولی خدا باشد، خدمت امام زمان علیه السّلام می رسد، پس کسی را کوچک مشمارید.

شادی ارواح طیبه شهدا و امام خمینی (ره) فاتحه مع الصلوات

 

/ 1 نظر / 203 بازدید
حقدوست

[گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل] سلام و درود بر شما گرامی وبلاگ خوب و جالبی دارید. در ادامه راه موفق باشید. [گل] ضمن تبریک سال نو[گل]، شما بزرگوار برای مطالعه مطالب زیر دعوت شده‌‌اید: ****************** [گل] جملات بسیار زیبا و خواندنی و قابل تأمّل [گل] ****************** [گل] احادیث بسیار زیبای هفته [گل] # وظایف دوست در حق دوست # یکی از نشانه‌‌های پستی و رذالت # بوسه بر لب فقط برای دو نفر ****************** [گل] اعمال و ادعیه عید نوروز [گل] دعایی ناب از حضرت علی(ع) در نوروز برای دفع بلا در طول سال [گل] آداب و ادعیه پوشیدن لباس نو و تازه ****************** [گل] نجس‌‌ترین و پلیدترین چیز دنیا چیست؟ ****************** [گل] توصیه می‌‌‌کنم از باقی صفحات وبلاگ هم بازدید کنید. منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]